SYSTEM ELECSTER
KOMPLETNE LINIE UHT
MASZYNY ASEPTYCZNE UHT
MASZYNY PASTERYZOWANE
AUTOPACKER
OPAKOWANIA
HISTORIA FIRMY
KONTAKT i SERWIS


Gdy w połowie lat 60-tych w firmie Tuomo Halonen Oy (Finlandia) powstawała pierwsza maszyna „FINNPACK” do pakowania mleka w folię mało, kto przypuszczał jak olbrzymie jest zapotrzebowanie na tanie i lekkie jednorazowe opakowanie mleka. Od prawie 40-tu lat firma ELECSTER OYJ – FINNPACK udoskonala wprowadzone przed laty rozwiązania.

W Polsce pierwsze maszyny FINNPACK rozpoczęły pracę w Zakładzie Mleczarskim „Wola” w Warszawie w 1973 roku. Od tego czasu taka forma opakowania mleka świeżego zdobyła bardzo silną pozycję na polskim rynku. Obecnie obserwujemy duże zainteresowanie pakowaniem mleka o przedłużonej trwałości w folie. Na przestrzeni wielu lat wprowadziliśmy do polskich spółdzielni mleczarskich kolejne maszyny – od maszyn do mleka pasteryzowanego, aż po kompletne linie pakujące mleko UHT w folię.

Maszyny i urządzenia produkowane przez firmę FINNPACK zdobywają uznanie odbiorców już w ponad 60 krajach na całym świecie. Coraz więcej maszyn oferujemy naszym klientom w krajach Unii Europejskiej – opakowanie z folii PE jest najlżejsze, proste w utylizacji (folia jest jednorodna – niskie opłaty środowiskowe), a dodatkowo podczas produkcji folii zużywa się mniej powietrza, energii i wody niż w przypadku innych opakowań mleka. Nie bez znaczenia jest cena opakowania – od lat woreczek foliowy jest najtańszym opakowaniem.

Wieloletnie doświadczenia w produkcji maszyn i folii opakowaniowej doprowadziło do uzyskania opakowania o bardzo wysokiej jakości. Oferowane maszyny pakują mleko świeże – pasteryzowane oraz po obróbce UHT z długim nawet kilku miesięcznym terminem przydatności. Coraz wyższa wydajność maszyn spowodowała powstanie całej serii urządzeń uzupełniających linie produkcyjne do pakowania mleka w opakowania zbiorcze. Jest to szczególnie przydatne do sprzedaży mleka w sieciach handlowych i odbiorcom grupowym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firma ELECSTER - FINNPACK oferuje kompletny system pakowania mleka, dostarczając maszyny wraz z materiałem opakowaniowym najwyższej jakości.

W opinii użytkowników naszych maszyn, zastosowanie takiego rozwiązania w krótkim okresie po wprowadzeniu na rynek nowego opakowania, powoduje znaczący wzrost wielkości sprzedaży.

Top